Zgromadzenie Narodowe – Gdynia 5 grudnia

Na piątego grudnia Andrzej Duda zwołał Zgromadzenie Narodowe.

5 grudnia głosowane będą w Sejmie ustawy o SN oraz o KRS, które podporządkują niezależne sądownictwo partii rządzącej. Prawo i sprawiedliwość bez jakichkolwiek konsultacji, bez debaty na temat proponowanych zmian a w szczególności narzucając z góry niekonstytucyjne poprawki nie liczy się z demokracją oraz państwem prawa jakim jest jeszcze Polska.

Prawo i Sprawiedliwość pokazało także, że weta prezydenckie nie mają żadnego znaczenia. Prezydent w dużej mierze uległ. Poddał się. Może to była jedna wielka ustawka polityczna. Pogląd ten znakomicie oddaje stanowisko doradcy prezydenckiego - Pani Zofii Romaszewskiej, która uznała, że "jest ok". Przypominamy Wam, że Pani Romaszewska nie chciała aby w proces wybierania sędziów mieszać Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w jednej osobie. Obecnie nie przeszkadza jej jednak, aby sędziów proponowali prokuratorzy w liczbie 25, których szefem jest nie kto inny jak ... Prokurator Generalny. Priorytetem Prokuratora nie jest niezależność Sędziów a skazanie obwinionego/oskarżonego!

5 grudnia godzina 19.00 zwołujemy własne Zgromadzenie Narodowe - Gdynia, plac Konstytucji 5!

Musimy razem wykrzyczeć - Nie! Nie jest ok! Nie zgadzamy się na niszczenie trójpodziału władzy. Nie zgadzamy się na niszczenie wartości o które tak zajadle walczyli nasi rodzice/dziadkowie. Nie! Nie jest ok!

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , .