Żądamy Godności na Granicy – 13.11 Gdańsk

W sobotę, 13 listopada środowiska narodowców organizują w Gdańsku manifestację pod hasłem ”Chcemy bezpiecznej granicy – Nie dla gdańskiej targowicy”.
Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy utworzyli wydarzenie na Facebooku i promują je licznymi rasistowskimi i faszystowskimi hasłami, m.in. :
“Wyrażamy sprzeciw wobec masowej, niekontrolowanej imigracji oraz budowy społeczeństwa multikulturowego”; “Nasza manifestacja ma na celu sprzeciw wobec kolaborowania przez Panią Prezydent Dulkiewicz z grupami wspierających nielegalną imigrację“; “Dziś widzimy, że na granicach nie koczuje garstka dzieci, a tysiące niebezpiecznych imigrantów”.
Dlatego NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! Przyjdźmy w najbliższą sobotę, 13 listopada o godz. 13.00 na Długi Targ w Gdańsku.
Wyraźmy nasze poparcie dla TRADYCJI WIELOKULTUROWEGO GDAŃSKA!
Podziękujmy aktywistom/-kom Grupy GRANICA oraz mieszkankom i mieszkańcom Podlasia i Lubelszczyzny za ich bohaterską pracę, ratującą życie ludzi na granicy polsko-białoruskiej. Okażmy im naszą solidarność!
Ale przede wszystkim postawmy tamę ksenofobii i rasizmowi! Faszyzm STOP!
Wspólnie możemy zagłuszyć mowę nienawiści!
Przynieście garnki, pokrywki, instrumenty muzyczne do robienia hałasu!
A także transparenty, z hasłami o pomocy humanitarnej, o poszanowaniu praw człowieka, a także o Waszej niezgodzie na śmierć ludzi na granicy, z zimna i głodu, na rozdzielanie dzieci od rodziców i ich wywożenie do lasu, na traktowanie osób imigranckich w sposób poza wszelkimi konstytucyjnymi, międzynarodowymi i moralnymi standardami.
Możecie też zabrać znicze i zielone światełka, zostawimy je wraz z transparentami dla upamiętnienia ofiar obecnego kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.
Żądamy godności na granicy!
Granice muszą gwarantować bezpieczeństwo Polsce, ale muszą też być humanitarne dla wszystkich ludzi, bez wyjątków, którzy chcą je przekraczać!
Wspieramy działania władz Gdańska i Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz, która wraz z grupą GRANICA i innymi organizacjami udziela pomocy humanitarnej i wsparcia dla migrantów/-ek i uchodźców na granicy z Białorusią.
#PolskaDlaWszystkich #PrawaCzłowieka #GdańskWielokulturowy
#FaszyzmSTOP #RasizmSTOP
#ZdelegalizowaćONR

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , .