Wykład „Rozdawnictwo kontra polityka społeczna” -prof. Dariusz Filar – ASO – 02.03.2023

Akademia Społeczeństwa Otwartego zaprasza 2 marca o 18:00 na wykład inauguracyjny semestru 4.

Naszym gościem będzie Dariusz Filar – ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, pisarz, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004–2010.
Absolwent ekonomiki handlu zagranicznego – jednego z kierunków Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, rocznika 1973, gdzie uzyskał następnie doktorat, a w 1989 habilitację. Po studiach pozostał na uczelni, pracując kolejno na stanowiskach od asystenta do profesora nadzwyczajnego w 1992.
W latach 1992–1995 prowadził zajęcia w Center for Russian and East European Studies na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Współpracował również z Central European University. Specjalizuje się w historii myśli ekonomicznej, makroekonomii oraz funkcjonowaniu przedsiębiorstw transnarodowych. Od 1999 zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku Pekao. Wchodził również w skład Europejskiej Rady Ekonomistów. Od 2000 był komentatorem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. W 2004 został powołany w skład Rady Polityki Pieniężnej II kadencji. Funkcję tę pełnił do 2010 roku. Kawaler szeregu odznaczeń polskich i zagranicznych.
Twórczość Dariusza Filara skupia się na tradycyjnych tematach dla literatury fantastycznonaukowej, jest nie do końca konwencjonalna, często dzięki ironicznemu przełamywaniu wątków narracyjnych.
Zapraszamy.

Wydarzenie będzie transmitowane na naszym fanpagu’u: @kodpomorze

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , .