Wspieramy Niezależnych Sędziów – Gdynia 18.08.2022

#Gdynia 18 sierpnia – jak co miesiąc w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – członkowie i sympatycy KOD, spotkaliśmy się pod Sądem Rejonowym w Gdyni, okazując nasze wsparcie niezależnym sędziom, których dotykają represje.
 
Sędziowie zawieszeni za stosowanie polskiego i unijnego prawa nadal nie mogą orzekać. 15 lipca została zlikwidowana Izba Dyscyplinarna a w jej miejsce powołano Izbę Odpowiedzialności Zawodowej, do obsady której zorganizowana została w SN loteria kulkowa, która ośmieszyła i odarła z godności instytucję najważniejszego sądu w Polsce. Politycy nadal chcą „mieszać” w wymiarze sprawiedliwości i nie zamierzają przywrócić praworządności w kraju, nie zostały wdrożone kamienie milowe, a co za tym idzie KE nie odblokuje Polsce miliardów z KPO, oraz kary za niewykonanie zabezpieczenia TSUE nie zostaną wstrzymane. Niezależni Sędziowie będą nadal represjonowani przez polityków, odsuwani od orzekania, oskarżani przez rzeczników dyscyplinarnych służącym politykom.
Nadal żądamy zatrzymania represji wobec sędziów, ich zastraszania i bezwarunkowego przywrócenia do pracy tych sędziów , którzy mieli odwagę powiedzieć STOP niszczeniu praworządności w Polsce
Zapamiętamy wszystkich neo-sędziów, którzy zostali nielegalnie powołani na stanowisko sędziego.
Żądamy bezwarunkowego ukarania wszystkich winnych łamania praworządności przed niezależnymi sądami.
 
 
 
Posted in Relacje.