Wspieramy Niezależnych Sędziów – Gdańsk 18.08.2022

 #Gdańsk kolejny 18. dzień miesiąca #WspieramyNiezależnychSędziów
Zebraliśmy się na schodach Sądu Okręgowego w Gdańsku. Spotkanie zorganizował i otworzył #MichałPiotrSzulc przypominając, że neo-sędziowie, powołani przez neo-KRS wybrany przez polityków, nadal zasiadają w SN i sądach powszechnych, a utworzenie kolejnej Izby Represji na drodze loterii i wskazania przez polityka, który personalnie odpowiada za fatalne ustawy dotyczące SN, nic nie zmieni. Wspomniał też niezależnych Sędziów represjonowanych przez polityków, odsuwanych od orzekania, oskarżanych przez służących politykom rzeczników dyscyplinarnych.
Następnie głos zabrała SSR #DorotaZabłudowska, która przypomniała, że od wielu miesięcy 18. dzień miesiąca jest symbolicznym dniem bez orzekania. SSO #WeronikaKlawonn w swoim wystąpieniu zapewniła zebranych – nie jesteś sam, gdy opowiadasz się za prawem i praworządnością. Dziekan Rady OIRP w Gdańsku #MagdalenaWitkowska zachęcała do dalszego oporu, który jest niezbędny gdyż jesteśmy członkami Unii Europejskiej, co zobowiązuje nas do przestrzegania europejskich praw – nie dajmy się, bo to musi się zmienić! Specjalnym gościem wydarzenia była holenderska sędzia reprezentująca The Dutch Association for the Judiciary #LydiaHeuvelingvanBeek, która od marszu #1000Tóg w Warszawie z całą mocą wspiera niepokornych, polskie sędzie i sędziów walczących o niezależność sądów. Wiele wspierających słów skierowała do zebranych – demokracja i praworządność – musimy dbać o te wartości. Podziwiamy was i wspieramy. Stoimy za wami murem. Holandia jest daleko, ale jesteśmy w stałym kontakcie. Pomożemy wam, jeżeli tylko o pomoc się do nas zwrócicie.
Spotkanie zakończyły słowa Przewodniczącej pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji #EwaTopórNawarecka skierowane do SSR Doroty Zabłudowskiej, przeciwko której prowadzona jest sprawa dyscyplinarna w Białymstoku, o przyjęcie w grudniu 2018 roku z rąk Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Gdańskiej Nagrody Równości, którą Rzecznik Dyscyplinarny nazwał gratyfikacją finansową – Komitet Obrony Demokracji wspiera i będzie wspierał sędzię Dorotę Zabłudowską. #NigdyNieBędzieszSzłaSama!
 
 
 
 
 
Posted in Relacje and tagged , , , , .