Wesprzyj akcję – Gdańsk dzieli się dobrem

14 stycznia 2021 mija kolejny rok od śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pamiętając o tym, że zaplanowana mowa nienawiści doprowadziła do tej tragedii, tego dnia tj. 14.01.2021 r. członkowie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski i Fundacja Gdańska odtworzą symbol naszej solidarności z ideami Prezydenta Pawła Adamowicza i rozpalą jeszcze raz Wielkie Gdańskie Serce dla Pawła Adamowicza na Placu Solidarności w Gdańsku.

Każdy może przyłączyć się do akcji zapalenia światła pamięci Pawła Adamowicza wpłacając datek w wysokości min. 20 zł zapalając w symboliczny sposób jeden z 36 000 zniczy. Wesprzyj akcję i dowiedź się więcej o funduszu – gdanskdzielisiedobrem.pl/wspieraj

Szczegółowa informacja na temat akcji:

ZAPAL ŚWIATŁO PAMIĘCI PAWŁA ADAMOWICZA! WPŁACAJĄC DATEK WSPÓŁTWORZYSZ NAJWIĘKSZE SERCE NA ŚWIECIE, A CAŁOŚĆ WPŁACONYCH PRZEZ CIEBIE ŚRODKÓW ZOSTANIE PRZEKAZANA NA DZIAŁANIA ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH W CAŁEJ POLSCE
Przyłącz się do akcji wpłacając datek w wysokości 20 min. zł i symbolicznie zapal jeden z 36 000 zniczy, które stworzą W I E L K I E S E R C E na placu Solidarności w Gdańsku, upamiętniające prezydenta Pawła Adamowicza w drugą rocznicę jego śmierci! Każda datek w całości przekazany zostanie na fundusz GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM, wspierający działania organizacji społecznych, ruchów obywatelskich oraz wolontariuszek i wolontariuszy w nich działających, z całej Polski – mniej doświadczonych, spoza dużych aglomeracji i z terenów o ograniczonym dostępie do programów pomocowych. GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM to akcja wsparcia prowadzona w duchu idei zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.
– Na tym, co złe, razem wybudujmy coś, z czego wspólnie będziemy dumni. Chcemy, żeby idee Pawła Adamowicza, jego wrażliwość społeczna, której uczył się przez całą karierę samorządowca, były podstawą do zmian społecznych tych małych, codziennych, ale jakże ważnych. Zmian tak bardzo potrzebnych w małych wspólnotach i wielkich ośrodkach miejskich. Upamiętnijmy ideę, którą przez ostatnie lata Paweł Adamowicz wdrażał w Gdańsku, ideę, która stała się mottem działań społecznych i obywatelskich w mieście, a w końcu ideę, którą podsumował klamrą w ostatnich swoich słowach na scenie WOŚP – 13 stycznia 2019 roku o godzinie 19:55: „Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności… To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam” – do zbiórki zachęcają inicjatorzy akcji.
Wesprzyj akcję i dowiedź się więcej o funduszu – gdanskdzielisiedobrem.pl/wspieraj
Akcja została zainicjowana przez: Magdalenę Adamowicz, Piotra Adamowicza, Aleksandrę Dulkiewicz, Fundację Gdańską i Komitet Obrony Demokracji.

CO SIĘ STANIE Z TWOJĄ DAROWIZNĄ?
Suma wszystkich darowizna zebranych podczas akcji stworzy fundusz, który będzie wydatkowany na projekty społeczne w całej Polsce. Maksymalna wysokość grantu w ramach funduszu GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM to 5 000 zł, mogą się o niego starać organizacje społeczne, ruchy obywatelskie, instytucje samorządowe z całej Polski. Promowane będą działania o charakterze publicznym, z wyłączeniem politycznych i religijnych, w tym inicjatywy tworzone z myślą o grupach narażonych na dyskryminację i wykluczenie.

JAK BĘDZIE FINANSOWANY FUNDUSZ?
Środki funduszu będą pochodzić z dwóch źródeł:
1. Akcja FUNDRAISINGOWA
Akcja budowana w oparciu o darowizny osób indywidualnych w wysokości min. 20 zł, wpłacane za pośrednictwem darowizny Dotpay oraz tradycyjnych darowizn przelewanych na konto funduszu, poprzez stronę gdanskdzielisiedobrem.pl. Nie ma możliwości przekazania wpłat gotówkowych oraz przekazów pocztowych. Każdy darczyńca indywidualny zyskuje tytuł Honorowego Fundatora.
2. Darowizny partnerów instytucjonalnych
Operator i inicjatorzy są otwarci na partnerstwa i wzmacnianie kapitału funduszu przez inne organizacje pozarządowe, firmy oraz instytucje. Mogą one tym samym uzyskać tytuł Partnera Funduszu.

OCENA I WYBÓR PROJEKTÓW
Nabór do funduszu będzie ciągły, a decyzję będą zapadały minimum raz na kwartał. Proces administracyjny będzie prowadził operator – Fundacja Gdańska. Decyzje o dofinansowaniu będą zapadały większością głosów członkiń i członków Rady Funduszu, w skład której wchodzić będą:
• osoba wskazana przez Magdalenę Adamowicz, żonę zamordowanego Pawła Adamowicza
• osoba wskazana przez Piotra Adamowicza, brata zamordowanego Pawła Adamowicza
• osoba wskazana przez Aleksandrę Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska
• osoba wskazana przez Komitet Obrony Demokracji, inicjatora rozpalenia Największego Serca na Świecie w Gdańsku na pl. Solidarności w 2019 roku
• osoba wskazana przez Fundację Gdańską.
Po zgromadzeniu pierwszych środków na fundusz oraz zebraniu się Rady Funduszu zostanie opracowana szczegółowa dokumentacja dotycząca składania wniosków oraz regulamin przyznania grantów, bazujące na powyższych informacjach.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , , , .