Stop kreowaniu fałszywych bohaterów – Gdynia – 05.03.2023

Spotykamy się 05.03.2023 przed UM w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana o13:55. O 14 w pokojowym marszu ruszmy ul. Świętojańską do Placu Kaszubskiego. Przynieście ze sobą hasła antyfaszystowskie!
❗️ Kochasz pokój? Kochasz wolność? Pragniesz wzajemnego szacunku i akceptacji dla różnorodności? Jesteś antyfaszystą? A może w Twojej rodzinie są prawdziwi bohaterowie antykomunistycznego podziemia i boli Cię, gdy nacjonaliści oddają cześć zbrodniarzom?
👉 Przyjdź na pokojowy marsz w imię powyższych wartości, w imię tych, co oddali życie w walce z reżimem stalinowskim, pokaż swój sprzeciw wobec gloryfikacji nacjonalistycznych zbrodniarzy, przejdź z nami ulicami Gdyni, aby udowodnić, że mieszkańcy Gdyni potrafią sprzeciwić się mowie nienawiści nacjonalistów❗️💪
O co chodzi?
👇
W tym samym dniu ulicami Gdyni przejdzie marsz organizowany przez Młodzież Wszechpolską pod pozorem pamięci tzw. Żołnierzy Wyklętych, których święto przypada 1 marca.
❌ Co roku na tego typu marszach jednak zamiast nazwisk bohaterów antykomunistycznego oporu czci się pamięć zbrodniarzy takich jak Romuald Rajs „Bury”. Oddział „Burego” zamordował 79 mieszkańców okolic Hajnówki, w tym kobiety i dzieci tylko za przynależność do prawosławnego wyznania. Nawet IPN uznał, że zbrodnie te spełniają znamiona ludobójstwa.
❌ Co roku na tego typu marszach nacjonaliści wykrzykują pełne nienawiści hasła nawołujące do przemocy.
❌ Pamiętaj też, że na co dzień nacjonaliści sączą jad nienawiści wobec mniejszości narodowych, wyznaniowych, czy seksualnych, a od paru lat prowadzą kampanię przeciwko naszym drogim sąsiadom Ukraińcom, których kraj został bestialsko zaatakowany przez Rosję.
Pamiętaj, że #NacjonalizmProwadziDoLudobójstwa
👉Reaguj, póki nie jest za późno, więc powiedz z nami
#StopFaszyzm
Stop kreowaniu fałszywych bohaterów!
Posted in Wydarzenia and tagged , , , .