STOP Kłamstwu! W obronie godności Sędzi! #SH – 07.07.Gdańsk

Jako jedna z niewielu sędziów była z nami w lipcu 2017 na początku protestów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Zawsze z wyważonym i prostym komentarzem do sytuacji w polskim sądownictwie. Uczyła nas jak dobierać słowa, żeby nie atakować, nie być tylko przeciw, ale żeby mówić o faktach i wartościach.
Za swoją konsekwencję i aktywność w obronie praw człowieka, bo przecież tych wartości domagaliśmy się podczas naszych protestów, z rąk Prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała Gdańską Nagrodę Równości. Nagrodę, którą już podczas ceremonii w całości zobowiązała się przekazać (i przekazała) na charytatywny cel.
Słowa potrafią zabijać, ranić i odbierać godność, osobie, czy urządowi, o czym tak boleśnie przekonaliśmy się w styczniu 2019 roku. Tuż po zabójstwie prezydenta Adamowicza napisała na fb " Tak się kończy mowa nienawiści". Ten jej emocjonalny wpis spowodował, że od dawna zwalczający niepokornych sędziów Rzecznicy Dyscyplinarni zainteresowali się również jej osobą i zaczęli ją nękać.
Robią to najpodlej jak potrafią, naginając fakty, za nic mając wartości i celowo dobierając obraźliwe, złe słowa.
Teraz, kiedy nad jej głową gromadzą się czarne chmury pomówień i bezpodstawnych oskarżeń rzeczników dyscyplinarnych SSP Schaba i Lasoty, bądźmy z nią razem, żeby ją wesprzeć.

Jak sama mówiła i mówi, jej odważne wystąpienia przeciwko destrukcji praworządności nie są dla obrony sędziów, ale dla obrony nas, obywateli, bo co będzie, gdy zostanie zniszczona niezależność sądów i niezawisłość sędziowska?

Wesprzyjmy naszą obecnością Sędzię Dorotę Zabłudowską!

Zapraszamy pod Sąd Okręgowy w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 30/34, 7 lipca o godzinie 18.00. Musimy tam być!

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , , , , .