Stop Hejt -Serce dla Pawła Adamowicza – 14.01 Gdańsk

„Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności… To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam.”
te ostatnie słowa prezydenta Pawła Adamowicza, wypowiedziane 13.01.2019 roku ze sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Gdańsku brzmią ciągle w naszych sercach. Pamiętając o Nim, Gdańsk będzie dzielił się dobrem.

14 stycznia 2021 mija kolejny rok od śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pamiętając o tym, że zaplanowana mowa nienawiści doprowadziła do tej tragedii, odtwórzmy tego dnia symbol naszej solidarności z jego ideami. 14.01.2021 rozpalmy jeszcze raz Wielkie Gdańskie Serce dla Pawła Adamowicza na Placu Solidarności w Gdańsku.

Niech #GdańskDzieliSięDobrem #StopHejt
#StopHejt - Serca dla Pawła Adamowicza zapłoną w całej Polsce, ale w Gdańsku, będzie to Serce szczególne. W tych trudnych czasach, w dobie pandemii:
- nie będzie potrzeby przynoszenia własnych zniczy!
- nie będzie potrzeby ich układania i przychodzenia na plac!

Harmonogram

->13.01.2021 symbolicznie do godziny 19:55 obrys Wielkiego Serca dla Pawła Adamowicza w Gdańsku zostanie wyznaczony (tak jak dzieje się to od dwóch lat), przez wolontariuszy i członków Komitetu Obrony Demokracji.

->14.01.2021, dzięki współpracy z Fundacją Gdańską wypełnimy Serce 36 000 zniczy – symbolicznie rozpoczniemy od godz. 14:40 do 17:00. Tego dnia o godz. 17:00 spotykamy się na Placu Solidarności.

Uroczystość połączą dwa hasła: #StopHejt #GdańskDzieliSięDobrem, bo to nienawiść powoduje, że ludzie odwracają się od siebie, mówią przykre, raniące słowa, które doprowadzają do tragedii, a przecież Paweł Adamowicz mówił o solidarności ludzi i dzieleniu się dobrem i takim będziemy go pamiętać.

 Każdy może przyłączyć się do akcji zapalenia światła pamięci Pawła Adamowicza wpłacając datek w wysokości min. 20 zł  zapalając w symboliczny sposób jeden z 36 000 zniczy. Wesprzyj akcję i dowiedź się więcej o funduszu – gdanskdzielisiedobrem.pl/wspieraj

Przypominamy, że wciąż trwa pandemia koronawirusa. Pamiętajcie więc o maseczkach i zachowujcie dystans społeczny.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , .