Spotkanie ze Stefanem Niesiołowskim

Zapraszamy na spotkanie z Marszałkiem Stefanem Niesiołowskim, zatytułowane:
„DEMOKRACJA – POLSKA I EUROPEJSKA KONIECZNOŚĆ
Przyzwoitość mimo wszystko”
Spotkanie odbędzie się 16 października, o 18.00 w Klubie Feluka, ul. Gospody 10 w Gdańsku.

Stefan Konstanty Niesiołowski urodził się 4 lutego 1944 roku w Kałęczewie koło Brzezin. Profesor nauk biologicznych, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, polityk Zjednoczenia Chrześcijańska-Narodowego, Platformy Obywatelskiej a obecnie Unii Europejskich Demokratów. Poseł na Sejm X, I, III, VI i VIII kadencji. W latach 2005-2007 senator VI kadencji. Wicemarszałek Sejmu VI kadencji *2007-2011). Aktualnie jest posłem VII kadencji .

Współtwórca podziemnej niepodległościowej antykomunistycznej organizacji „Ruch” działającej w latach 1965-1970. Aresztowany w 1970 roku i skazany na siedem lat więzienia za próbę obalenia ustroju socjalistycznego siłą oraz szereg konkretnych działań, w tym wydawanie wolnej od cenzury prasy, zniszczenie tablicy Lenina na Rysach w Tatrach i próbę spalenia muzeum Lenina w Poroninie. Zwolniony z więzienia w Barczewie na mocy amnestii w 1974 roku. Działał w opozycji demokratycznej, głównie w ROPCiO. Brał udział w strajkach sierpniowych w Łodzi w 1980 roku i był jednym z twórców NSZZ „Solidarność” w regionie łódzkim .

Internowany w 1981 r., przewieziony do więzienia w Sieradzu, następnie osadzony w Jaworzu, a późnię w Darłówku. Uwolniony w grudniu 1982 r. W stanie wojennym nieprzerwanie działał w podziemiu solidarnościowym .
Jest autorem książek o tematyce więziennej, historycznej i politycznej oraz kilkuset artykułów w wielu czasopismach przed wszystkim o charakterze aktualnej publicystyki, a także dotyczących problematyki społecznej,religijnej i historycznej, nie licząc publikacji popularnonaukowych i naukowych. Publikacje książkowe (część z nich wydana w drugim obiegu):
„Wysoki brzeg”, „Ruch przeciw totalizmowi”, „Niemieccy przeciwnicy Hitlera”, „Spojrzenie na Amerykę”, „W wolnej III Rzeczypospolitej” .

Jest członkiem m.in.. Klubu Inteligencji Katolickiej w Łodzi, Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/133327413969030

Posted in Wydarzenia and tagged , , .