Społeczeństwo przeciw nacjonalizmowi – rocznica Nocy Kryształowej – 8.11 Gdańsk

SPOŁECZEŃSTWO PRZECIW FASZYZMOWI, NACJONALIZMOWI, RASIZMOWI I ANTYSEMITYZMOWI!

Z 9 na 10 listopada mija 81 rocznica tzw. Nocy Kryształowej, która za sprawą nazistów stała się symbolem zbiorowej nienawiści względem konkretnej grupy etnicznej w postaci 400.000 Żydów niemieckich oraz niedwuznacznym sygnałem tego, co miało nastąpić.
W zeszłym roku był z nami prezydent Paweł Adamowicz, który z wielkim zaangażowaniem poparł pomysł społecznej organizacji corocznych wydarzeń dotyczących Nocy Kryształowej i Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem w Gdańsku. Niestety nie ma go już z nami, a my, organizując kolejne wydarzenie, pozwoliliśmy sobie na przytoczenie kilku tak ważnych zdań z Jego ubiegłorocznego mocnego przemówienia.
Faszyzm, rasizm, antysemityzm i ksenofobia są nadal narzędziem sprawowania władzy przez wielu środowisk i rządów i w związku z tym, po raz kolejny protestując przeciwko tym zjawiskom, chcemy uczcić pamięć ofiar tzw Nocy Kryształowej w Gdańsku. Nie ma i nie będzie naszej zgody na mowę nienawiści, marginalizację i ostracyzm względem różnych mniejszości!

Serdecznie Zapraszamy 8 listopada o 18.00 do Gdańska pod Złotą Bramę, ul. Długa 1.

Wydarzenie organizują:
Beit Trójmiasto
Obywatele RP Gdańsk
Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski

Dziękujemy Instytutowi Lecha Wałęsy za pomoc w organizacji wydarzenia!

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , .