Skradziona Sprawiedliwość 21.01.2018

SKRADZIONA SPRAWIEDLIWOŚĆ
21.01.2018 Gdańsk

SKRADZIONA SPRAWIEDLIWOŚĆ to wydarzenie organizowane w wielu miastach w Polsce w dniu 21 stycznia o godz. 13:00. W Gdańsku łączymy je z naszą dezaprobatą zmiany nazw ulic w Gdańsku, dokonaną na podstawie zarządzenia zastępczego Wojewody Pomorskiego, w tym ulicy Dąbrowszczaków, która od 29 grudnia 2017 r. oficjalnie jest ulicą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zdecydowana większość mieszkańców ulicy Dąbrowszczaków nie godzi się na zmianę nazwy ulicy, która przez sześćdziesiąt lat wrosła w historię dzielnicy Przymorze. Wyrażali to, podpisując listy, o braku poparcia, w roku 2017 oraz wyrażają to teraz, podpisując listy, po zmianie nazwy ulicy.
„Odebraliście nam słowa. Zmieniliście im znaczenia, wywróciliście ich wartość na drugą stronę.” Odebraliście nam słowa. Zmieniliście im znaczenia, wywróciliście ich wartość na drugą stronę. Braterstwo już nie jest braterstwem, ale linią graniczną między wami a tymi, których chcecie za nią ustawić. Miłosierdzie to dla was słabość, choć nas uczono, że cechowało najsilniejszych. Odebraliście nam wiarę w mądrość, w ludzką przyzwoitość. Nie chcecie nas usłyszeć.
Szczujecie ludzi przeciw ludziom, braci przeciw braciom, dzieci przeciw rodzicom. Ale my nie damy się zaszczuć. Staniemy ramię w ramię bez jednego słowa, bez jednego gestu. Staniemy przed wami jak manekiny, które chcecie z nas uczynić, jak mary, które będą prześladować wasze szczątkowe sumienia. Staniemy i już nie odejdziemy, a nasz bezgłośny krzyk będzie donośniejszy od bomb.

INSTRUKCJA
Na wzór naszych przyjaciół z Rumuni zbierz w swojej okolicy grupę osób w jednym miejscu. Na prześcieradle lub tekturze przygotuj napis: SKRADZIONA SPRAWIEDLIWOŚĆ i nazwę swojego miasta lub miejscowości. Zgromadzone osoby zaopatrz w czarne opaski na oczy i usta (jak na zdjęciu). Ustawcie się równo w rzędach i stójcie w milczeniu przez 20 minut.
Z wydarzenia koniecznie zrób transmisję online i zdjęcia.
UWAGA: Po 20 minutach milczenia zalecamy rozejście się w ciszy!

Okaż swój sprzeciw wobec polityki kontroli i dyktatury, wobec gwałcenia Konstytucji i zasad demokracji, wobec łamania konwencji Unii Europejskiej.

Po wydarzeniu, będzie można podpisać się na listach o braku poparcia dla zmiany ul. Dąbrowszczaków na ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

https://www.facebook.com/events/155187551794316

 

Spotykamy się tutaj:

Opublikowany przez Michał Piotr Szulc na 13 stycznia 2018

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , .