Rozpalamy Gdańskie Serce #StopHejt! dla Pawła Adamowicza.

Spójrzcie,... mijają lata, a my niczego się nie nauczyliśmy.
Mijają 4 lata od zamordowania prezydenta Pawła Adamowicza.
Mijają 4 lata od śmierci człowieka, którego zabiła mowa nienawiści, bo to nie nóż, nie morderca, ale wszyscy ci ludzie i instytucje, które celowo szczuły, opluwały i podjudzały doprowadziły do tej tragedii i co?
16 stycznia 2019 roku, po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, Komitet Obrony Demokracji zainicjował rozpalenie Największego Serca Świata w wielu miastach w Polsce.
Wszyscy pamiętamy i będziemy pamiętać ten smutny wieczór, kiedy tysiące mieszkańców Gdańska przyszło na Plac Solidarności, żeby zapalić znicze układające się w kształt serduszka WOŚP-u.
Wszyscy pamiętamy pełne smutku i żalu słowa Magdaleny i Tosi Adamowicz wypowiedziane ze środka serca.
Wszyscy obiecywaliśmy wtedy, że Jesteśmy i Będziemy Razem i co?
Powstały projekty Gdańskie Serce #HejtStop#ITNH, Gdańsk dzieli się Dobrem, które włączyły się w ideę wsparcia walki z mową nienawiści, i co?
Nienawiść i mowa nienawiści jest ciągle z nami i wskazuje bystrym okiem snajpera tych, którzy są inni, gorsi, inaczej myślą o Polsce, nie nasi. Powiedzmy STOP mowie nienawiści, STOP hejtowi!
 
ZAPRASZAMY!
13.01.2019 chcemy rozpalmy na Palcu Solidarności symboliczne Gdańskie Serce #StopHejt!, żeby pokazać wszystkim, że pamiętamy, że Jesteśmy i Będziemy Razem nie tylko w te smutne dni!
 
POMÓŻCIE!
od 17:00 układamy znicze, które udało nam się zakupić dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, ale każdy znicz, każde ręce do układania będą mile widziane, bo tak naprawdę na placu będziemy od 16:00!
ZAPRASZAMY!
o 18:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, będą nasi goście.
o 18:30 wyruszymy na Plac Drzewny przed Złotą Bramę.
o 20:05 zapalimy Światełko do Nieba dla Pawła Adamowicza.
Posted in Wydarzenia and tagged , , , .