Nasze Westerplatte ’19 – 14.07 Gdańsk

..."Jan Paweł II powiedział do młodych Polek i Polaków, cytuję: Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych"...
... "Dzisiaj także każdy ma swoje Westerplatte, dzisiaj jest to ochrona konstytucji i wolności. To obrona rządów prawa, niezawisłości sądów, prawdy w życiu publicznym. Musimy te wartości chronić dla siebie i dla innych, to nasz obowiązek." - powiedział zamordowany Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz 01.09.2017.

Pomimo sprzeciwu mieszkańców i władz samorządowych miasta Gdańska, władza państwowa, stosując specustawę pamiętającą czasy stalinowskie jak i aneksję ukraińskiego Krymu, usiłuje przejąć kontrolę nad miejscem pamięci Westerplatte wywłaszczając Gdańsk z należących do miasta terenów.

Po 80 latach od pierwszego ataku hitlerowskich Niemiec na ten maleńki fragment wolnej Polski we wrześniu 1939 roku, Westerplatte znów musi się bronić przed okupantem, który chce ustanowić tutaj, na siłę, bez dialogu i porozumienia z nami, mieszkańcami Gdańska, swoje rządy poprzez wprowadzenie swojego języka narracji historycznej.
Nie było i nie będzie naszej zgody, aby należące od ponad ćwierć wieku do miasta Gdańska Westerplatte, zostało zawłaszczone!

Władze Gdańska nie składają broni i walczą o utrzymanie Westerplatte.

My przyłączamy się do tej walki! Zapraszamy 14 lipca (niedziela) o godzinie 13.00 do Gdańska pod Pomnik Neptuna. Bądźmy tam!

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , .