Łańcuch Światła 2018 Słupsk: Niech ogień płonie! 26.07

#ŁańcuchŚwiatła2018Słupsk

Wielka mobilizacja!
Już w czwartek ustawa o prokuraturze (dewastująca Sąd Najwyższy) będzie głosowana w Senacie, skąd niemal natychmiast trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa może podjąć decyzję już w czwartek.
To kolejny etap niszczenia niezależności sądownictwa: ustawa przyspieszy wymianę składu sędziowskiego. Jeśli Duda ją podpisze, może zacząć działać, nim Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości UE zajmą się praworządnością w Polsce. Europa może nie zdążyć, dlatego potrzebujemy znów wyjść pod Pałac Prezydencki i sądy w całej Polsce.
Rok temu w całej Polsce w łańcuchach światła brały udział setki tysięcy osób w kilkuset miejscowościach w całej Polsce! Wspólnie udało nam się przekonać Prezydenta do dwóch wet! Powtórzmy to! Jest cień szansy, a Andrzej Duda cały czas ma prawo weta. Nie pozwólmy, aby kolejny etap dewastacji wymiaru sprawiedliwości odbył się przy milczzeniu społeczeństwa!

Niech ogień płonie! Znów rozpalmy tysiące świateł. Pod Pałacem Prezydenckim i w setkach miejsc w całej Polsce!

Weź ze sobą znicz - symbol lipcowych protestów oraz długopis - symbol automatycznego podpisywania ustaw wychodzących z obozu rządzącego przez Prezydenta. Długopisy zostaną symbolicznie połamane - jako symbol tego, co powinien zrobić Andrzej Duda.

Zapraszamy 26.07 na godzinę 21.00 do Słupska pod Sąd Rejonowy na ul. szarych Szeregów 13.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , .