Jestem Człowiekiem – potrzebuję… – Gdańsk 16.11.2022

16 listopada, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji około godziny 16:00, ustawimy się w Oliwie w okolicach pętli na skrzyżowaniu oraz wzdłuż zakorkowanych ulic z hasłami mającymi zwrócić uwagę przechodniów oraz kierowców na ludzkie potrzeby.
W dobie wciąż trwającego kryzysu humanitarnego w Polsce nie tylko przy granicy z Białorusią, ale gdy przedstawiciele obecnej władzy szczują jednych ludzi na drugich, gdy odmawiają nawet części społeczeństwa polskiego bycia ludźmi, uprzedmiotowiając ich i sprowadzając do miana „ideologii”, chcemy przypomnieć, że każdy człowiek jest człowiekiem, potrzebuje zrozumienia, wsparcia, miłości i troski drugiego człowieka.
Do udziału w kartonowej akcji zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli! Przedstawicieli mniejszości seksualnych, religijnych, narodowych, a także wszystkich innych, którzy z różnych względów czują się dyskryminowani i wycofani społecznie oraz ludzi, którzy chcą ich wesprzeć dobrym słowem na kartonach. Zachęcamy do przyniesienia własnych kartonów z napisami, czego potrzebujecie:
„Jestem (...) jestem człowiekiem. Potrzebuję ....”
Do zobaczenia w Oliwie!
Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , .