I Gdański Bieg Równości – 28.03 Gdańsk

Zapraszamy na I Gdański Bieg Równości, pod hasłem "Od dziś trenujemy razem!" Chcemy pokazać, że w naszym mieście nie ma zgody na przemoc i homofobię, i że nie damy się zastraszyć - będziemy dalej żyć otwarcie, nosić tęczowe flagi, i się cieszyć.
Bieg rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00, w Parku Reagana. Trasa będzie pętlą 5 km. Zapraszamy zarówno biegaczki_y, jak i osoby chętne do pokonania trasy w dowolny inny sposób - na rowerze, z kijkami (nordic walking), czy po prostu idąc. Prosimy tylko o niewyprzedzanie czołówki biegaczek_y.
Będzie dużo tęczy, będzie muzyka (także w czasie samego biegu!), będzie radość i sport. Mile widziane tęczowe, kolorowe stroje.
Udział jest oczywiście bezpłatny, żeby każda_y mógł_a być z nami. Jednak organizacja biegu kosztuje - także prosimy o wpłaty na naszą zrzutkę: https://zrzutka.pl/
Bieg jest legalny, będzie zabezpieczony przez policję - także nie ma się czego obawiać.
Żeby zminimalizować zagrożenie pandemiczne - chcemy uniknąć gromadzenia się. Przed startem, będziemy prosili obecne_ych o zachowywanie odstępów i noszenie maseczek. W czasie biegu - zgodnie z rozporządzeniami uczestniczki_y mogą maseczek nie nosić, ale - naturalnie rozciągną się na dużej odległości, więc gromadzenie się nie będzie występować. Po zakończeniu biegu nie planujemy żadnych wydarzeń, także osoby, które będą docierały do mety, będą proszone o możliwie szybkie opuszczenie terenu, zanim dotrą kolejne osoby.
Wolontariat: Chcesz nam pomóc? Super! Potrzebujemy osób fotografujących bieg, osób które zajmą się dekoracjami, osób kierujących biegaczy na zakrętach, osób pomagających organizacyjnie na wiele różnych sposobów. Potrzebujemy też przenośnych głośników. Wyślij wiadomość do strony Homokomando Trójmiasto, napisz co chcesz robić.
Media: W razie pytań, prosimy o kontakt przez stronę Homokomando Trójmiasto.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , .