Europo nie odpuszczaj! Gdańsk, Gdynia, Słupsk

Niekonstytucyjna ustawa o Sądzie Najwyższym wchodzi w życie 3 lipca 2018. Tego dnia może nastąpić ostateczny demontaż władzy sądowniczej w Polsce. Niezawisłych Sędziów SN, którzy zostali zmuszeni do przejścia w stan spoczynku, zastąpią osoby nominowane przez KRS w pełni kontrolowaną przez polityków . Upolityczniona Rada swoimi nominatami następnie uzupełni ponad 60 % składu Sądu Najwyższego. 

Dzisiaj jedynym sposobem na powstrzymanie niszczenia niezależności sądów byłby wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE wstrzymujący wejście niekonstytucyjnej ustawy w życie.

Wzywamy zatem Komisję Europejską do podjęcia niezwłocznych działań w celu zapobieżenia postępującemu demontażowi niezależnego sądownictwa w naszym kraju. Oczekujemy od KE zaskarżenia ustawy o SN do TSUE, bo jego szybki wyrok jest realnym sposobem na zatrzymanie procesu niszczenia państwa prawa i uzależnienia wymiaru sprawiedliwości od polityków w Polsce. W taki sam sposób powstrzymana została barbarzyńska wycinka Puszczy Białowieskiej.

Jako Komitet Obrony Demokracji przystąpiliśmy do koalicji "Europo Nie Odpuszczaj" skupiającej 150 organizacji obywatelskich w Polsce. Wyrok Trybunału będą musiały uszanować wszystkie strony sporu w Polsce.

Tak jak w lipcu 2017, jako Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski wzywamy i zapraszamy wszystkie organizacje i stowarzyszenia dla których ważna jest Praworządność, Równość, Wolność i Demokracja do współorganizowania i uczestnictwa w naszych demonstracjach przed sądami na terenie całego Pomorza.

Aby wesprzeć apel Koalicji wzywamy wszystkich Obywateli i Obywatelki, dla których praworządność jest kwestią nadrzędną, do udziału w demonstracjach przed sądami. Wyjdźmy na ulicę – okażmy nasz sprzeciw wobec jawnego gwałcenia prawa!

Szczegółowe informacje o naszym apelu i mapę wydarzeń znajdą Państwo na stronie Koalicji https://europonieodpuszczaj.pl/

ZAPRASZAMY!

Poinformuj o wydarzeniu znajomych!

GDAŃSK 

gmach Sądu, ul. Nowe Ogrody 30/34

1 lipca (niedziela) - godzina 18.00
2 lipca (poniedziałek) - 
godzina 21.00
3 lipca (wtorek) 
godzina 21.00

SŁUPSK

Sąd Rejonowy, ul. Szarych Szeregów 13

3 lipca (wtorek) - godzina 19.00

GDYNIA

Sąd Rejonowy, Plac Konstytucji 5

2 lipca (poniedziałek) - godzina 21.00

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , , .