Demokracja na czarną godzinę – wykład prof. Wojciecha Sadurskiego – Gdańsk 23.03.2023 – ASO

Chyba wszyscy znamy profesora Wojciecha Sadurskiego, prawnika, filozofa, politologa oraz publicystę i komentatora politycznego.
Jest między innymi profesorem filozofii prawa na Uniwersytetu w Sydney. Wykłada też prawo na Uniwersytecie w Melbourne, czy w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Będąc członkiem Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, zasiada też w Radzie Programowej Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktywnie uczestniczy w szeregu międzynarodowych kolegiach redakcyjnych wielu czasopism naukowych. Jest członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego.
Jako publicysta jest również autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z zakresu filozofii prawa, konstytucjonalizmu porównawczego i filozofii politycznej.
Prof. Wojciech Sadurski napisał między innymi książki „Polski kryzys konstytucyjny” (2020) oraz najnowszą pozycję pt: Demokracja na czarną godzinę” (2022).
Z tej właśnie okazji w ramach projektu #AkademiaSpołeczeństwaOtwartego,
po raz kolejny, przy wsparciu wielu organizacji, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski, będziemy mieli przyjemność gościć i wysłuchać profesora Wojciecha Sadurskiego.
W swoim wykładzie profesor Sadurski poruszy m.in. tematy, które są zawarte w jego najnowszej książce „Demokracja na czarną godzinę”, o której w swojej recenzji napisał red. Jarosław Kurski: “Wojciech Sadurski w latach pisowskiego mroku pozostaje jasnym światłem. Mało jest dziś osób o takiej cywilnej odwadze. Tę książkę każdy świadomy obywatel powinien mieć, czytać i nosić w sercu”.
Wykład odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18.00
w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku ul. Korzenna 33/35.
ZAPRASZAMY!
Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , .