Andrzej Rozenek – Akademia Demokracji w Słupsku, 23.02

Zapraszamy 23 lutego o godz.17:00 do SCOPiES, ul.Niedziałkowskiego 6 na Akademię Demokracji w Słupsku, tym razem spotkanie z:
Andrzej Tadeusz Rozenek, polskim dziennikarzem, posłem na Sejm VII kadencji.
W wyborach parlamentarnych w 1993 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (był związany z Socjaldemokracją Rzeczypospolitej Polskiej). Następnie był członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej i SLD. Później został członkiem Ogólnopolskiego Klubu Polsko-Niemieckiego Sąsiedztwa (objął funkcję wiceprzewodniczącego) i Stowarzyszenia Ordynacka, zasiadając w jego zarządzie. Był członkiem Stowarzyszenia Neutrum. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat z listy Ruchu Palikota, zdobywając 15 793 głosy w okręgu katowickim. 12 października 2011 został wybrany na rzecznika prasowego klubu poselskiego Ruchu Palikota, który w październiku 2013 został przekształcony w Twój Ruch. Andrzej Rozenek zasiadł w zarządzie nowej partii, został także jej rzecznikiem.
W 2014 kandydował na urząd prezydenta m.st. Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka (oprócz TR poparła go Partia Demokratyczna), zdobywając w I turze głosowania 2,28% głosów (14 223). Przed II turą głosowania poparł Hannę Gronkiewicz-Waltz. 4 marca 2015 zrezygnował z funkcji pełnionych w TR, a następnego dnia wystąpił z partii i został posłem niezrzeszonym. 29 czerwca tego samego roku wraz z m.in. Grzegorzem Napieralskim ogłosił powstanie partii Biało-Czerwoni, której został wiceprzewodniczącym. W wyborach parlamentarnych w 2015 nie ubiegał się o reelekcję.
W lutym 2016 współtworzył stowarzyszenie Inicjatywa Polska.
W czerwcu 2017 opuścił BC, powracając do SLD.
Posted in Wydarzenia and tagged , , , , .