92 urodziny Gdyni 10.02

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie. W bieżącym roku przypadają więc 92 urodziny miasta Gdyni. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków i sympatyków KOD Gdynia, w imieniu których, podczas oficjalnych obchodów rocznicowych z udziałem władz miasta, nasza delegacja złoży urodzinowe kwiaty pod pomnikiem Marynarza Polskiego. Wszyscy spotykamy się 10 lutego pod InfoBoxem o godzinie 11.30 i razem idziemy na miejsce uroczystości. Nie bierzemy flag, żadnych transparentów. Możemy natomiast przynieść własne kwiaty, które również złożymy pod pomnikiem. Przypinki oczywiście mile widziane i niech będzie nas dużo.
Będzie nam również bardzo miło gościć wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić nasze miasto w tym dniu i towarzyszyć nam podczas oficjalnych uroczystości. Serdecznie zapraszamy.

10 lutego to również dzień otwarty w Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w godzinach 10.00-18.00 i ekspozycji plenerowej Muzeum Marynarki Wojennej w godzinach 10.00-16.00.
Wstęp do muzeów bezpłatny. Zachęcamy do zwiedzania.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , .