83 Rocznica Nocy Kryształowej – 7.11 Gdańsk

"Pamiętajmy, że noc kryształowa dzieje się nadal w różnych miejscach świata.
Powodów do nienawiści, do mordowania człowieka przez człowieka jest wiele."
Te słowa powiedział Paweł Adamowicz, podczas 80-tej rocznicy Nocy Kryształowej w Gdańsku 9.11.2018.
Te słowa niech brzmią nam cały czas w uszach i sercach.
Stop Nienawiści!
Stop Faszyzmowi!
Stop Antysemityzmowi!.

W tak znów trudnym dla nas czasach, kiedy wprowadzono stan wyjątkowy na granicy Polski z Białorusią, kiedy brutalnie i bezprawnie wyrzuca się z naszego terytorium dzieci, kobiety, mężczyzn - uchodźców z krajów objętych wojną, głodem lub biedą, kiedy na Białorusi szaleje obłąkany dyktator mordując, torturując społeczeństwo, kiedy w Polsce władza podstępnie ograniczając nasze prawa zamienia demokrację w autorytaryzm, przypomnienie tragedii Nocy Kryształowej w jej 83 rocznicę jest naszym obowiązkiem, tym bardziej że od 1989 r. w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem, Antysemityzmem i Nacjonalizmem.
Nie zapominajmy, że bestialstwo Holokaustu miało swoje korzenie w podsycanym przez władzę braku tolerancji wobec mniejszości, nienawiści sączącej się z mediów publicznych i wsparciu społeczeństwa dla wprowadzania autorytaryzmu przez wybranych przecież z woli narodu przedstawiciele jednej partii. Po raz kolejny przeciwstawmy się złu! Pamiętajmy o Nocy Kryształowej!
W niedzielę 7 listopada od 18:00 zapraszamy na wykład do Biura Komitetu Obrony Demokracji i wspólny przemarsz na miejsce gdzie przed II WŚ stała Wielka Synagoga w Gdańsku.
ZAPRASZAMY!
18:00 Biuro Regionalne KOD ul. Jana z Kolna 8
19:00 Pomnik Makieta Wielkiej Synagogi w Gdańsku ul. Wojciecha Bogusławskiego.
Tym razem w tym wydarzeniu będzie z nami uczestniczył prof. Jan Hartman.
ZAPRASZAMY!

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , .