4-5 czerwca Święto Wolności i Praw Obywatelskich – Gdańsk 06.2022

4 czerwca to wyjątkowo radosna rocznica dla Polski. Tego dnia w 1989 roku odbyła się I tura pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce po II wojnie światowej, będących wynikiem zasad uzgodnionych podczas obrad Okrągłego Stołu. Wybory te stały się początkiem pozytywnych przemian w naszym kraju. Opozycja demokratyczna zdobyła wówczas 161 miejsc w Sejmie i 99 w Senacie, co zdecydowanie zmieniło układ sił politycznych. Joanna Szczepkowska ogłosiła, że w dniu 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm.
Serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania rocznicy.

Jesteśmy 4 i 5 czerwca

w godzinach 10:00 – 18:00 w Strefie Społecznej przygotowanej przez miasto Gdańsk. Nasze stoisko znajduje się w Hali Rzecz Wspólna. Poza fajnymi gadżetami i rozmową z sympatycznymi dyżurującymi mamy zaplanowane dodatkowe atrakcje:

4 czerwca 2022
w godzinach 15:00 – 17:00 w naszym namiocie – wykład profesor Środy w ramach Akademii Społeczeństwa Otwartego "Wartości - instrukcja obsługi", oraz spotkanie z Michałem Wojciechowiczem, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z wyjazdów na granicę polsko-białoruską i na Ukrainę.
o godzinie 10:00 w  Altanie 2 - czytamy wybrane rozdziały Konstytucji RP.

5 czerwca 2022
o godzinie 17:00 w Altanie 1 - malujemy koszulki "Konstytucja".

Serdecznie zapraszamy do Strefa Społecznej przy ECS.

Posted in Wydarzenia and tagged , , , , , , , .