3xW – Wejherowo, 24.11

Szanowni Państwo.
Dzisiaj rozpoczynają się w Sejmie prace nad prezydenckimi projektami ustaw dotyczących Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądowniczej. Nie wiemy w jakiej postaci ustawy te opuszczą Sejm. Nie wiemy czy podpisze je Prezydent. Ale jedno jest pewne. Obydwa te projekty są niekonstytucyjne ponieważ podporządkowują SN oraz KRS politykom. To politycy będą decydować kto zasiądzie w tych organach sądowniczych. To również politycy zadecydują o karierze tej czy innej osoby zasiadającej w SN czy KRS-ie. Podporządkowanie najwyższych organów sądowniczych politykom oznacza złamanie Konstytucji, ostateczny koniec trójpodziału władzy i upolitycznienie sądów. Polska przestanie być państwem prawdziwie demokratycznym.

To jest również zamach na wolne wybory. Bo to SN orzeka o ważności wyborów. SN który wg projektu ustawy będzie podlegał politykom, ich naciskom i oczekiwaniom…
W ten sposób przestaniemy jako państwo być częścią cywilizacji zachodniej a staniemy się podobni do Białorusi czy Rosji…

Jako wolni obywatele musimy zaprotestować. Demokratyczne wybory z 2015r. nie dały tej władzy mandatu do zmiany ustroju naszego państwa.
Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji!!!
Nie zgadzamy się na upolitycznienie sądów!!!
Nie zgadzamy się na zmianę ustroju Polski!!!!
W piątek, 24.11. o godz. 19-tej pod sądem najwyższym w Warszawie oraz pod sądami w całej Polsce odbędą się protesty. Również u nas, w Wejherowie taki protest się odbędzie pod sądem rejonowym. Spotykamy się pod hasłem 3xW: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska!!!!
Powiedzcie znajomym, zaproście rodziny. Tak jak to robiliśmy w lipcu, przyjdźmy ze zniczami.
W piątek spotykamy się pod sądem. Musimy tam być, musimy pokazać nasz sprzeciw tak jak już to robiliśmy w lipcu. Do zobaczenia pod sądem!!!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/392577614507519/

Posted in Wydarzenia and tagged , , .